Srpska teniserka Jelena Janković pobedila je Bojanu Jovanovski sa 6:2, 6:3 u prvom kolu US opena

US OPEN: Jelena preko Bojane u drugo kolo!

> 20:13

To je treća pobeda Jankovićeve nad Jovanovski u četiri međusobna okršaja, a sada je slavila za nešto više od 60 minuta.

Jelena će se u drugoj rundi će se sastati sa Cvetanom Pironkovom iz Bugarske, koju je dobila u svih pet dosadašnjih duela.

Jelena je mnogo bolje počela meč – napravila je brejk uz samo jedan izgubljen poen, a zatim ga je i potvrdila za vođstvo 2:0. Jankovićeva je potom napravila još jedan brejk, a u sledećem gemu spasla je dve brejk lopte i povela sa 4:0.

Tada je set odlučen, Bojana je do kraja uzela dva gema, ali je Jelena rutinski privela set kraju – 6:2.

Za razliku od prvog seta, u drugom nije bilo mnogo prilika za brejka – u prva četiri gema nije bilo šansi, a u petom je Jelena napravila brejk i povela sa 3:2. Jankovićeva je sigurno osvojila još dva gema na svoj servis, da bi novim brejkom došla do trijumfa.