Serena Vilijams uspela je da dođe do trofeja koji nedostaje njenoj koleksiji pobedom nad Anom Ivanović sa rezultatom 2:0(6:4,6:1). Sereni je ovo 62. titula u karijeri

SERENA OSVOJILA SINSINATI: Ivanovićeva nemoćna u finalu!

> 20:50

PRVI SET:

Ana Ivanović je odmah na početku uzela brejk Sereni i povela rezultatom od 1:0 u gemovima.Zatim Srpkinja je servirala odlično i povećala prednost u prvom setu na 2:0. Serena nije dopustila Ani tokom trećeg gema da napravi još jedan brejk.I smanjila prednost na 2:1.

Naša igračica ušla je u četvrti gem duplom servis greškom, a Serena je nakon dva odlična riterna stigla do dve brejk lopte. Ana se vratila u gem, zahvaljujući greškama Serene i došla do rezultata 3:1

Tri puta je Ana imala priliku da uzme brejk, ali se Amerikanka izvukla tako što je dobro servirala. Čekala je grešku naše teniserke i smanjila prednost na 3:2.

Serena se sjajno uhodala i uhvatila zalet. Sjajnim servisima uz greške Ane povela je rezultatom 4:3. Nije dozvolila Ana da Serena osvoji tri uzastopna gema i izjednačila je na 4:4.

Ana kreće da napada, a posle odličnog forhenda Ana ima nadu da uzme brejk i povede. U devetom gemu bilo je 30:30 kada je Serena pogodila dva odlična servisa i dobila vođstvo od 4:5.

Ivanovićeva je morala da servira za opstanak u setu, ali nije to dobro učinila i napravila je dve greške u malom vremenskom razmaku. Sa dve duple greške set je poklonjen Sereni – 4:6.

DRUGI SET:

Amerikanka je prva servirala u drugom setu, prejaka igra u početku drugog seta obezbedila je vođstvo od 1:0. Ana je bila bolja tokom sopstvenog servis-gema, i izjednačila.

,Ivanovićeva nije uspela da dođe do brejk šanse u trećem gemu, imala je agresivniji pristup i bolju igru nego do sada što je poremetilo prvoplasiranu teniserku i tek nakon šestog minuta Serena je uspela da povede - 1:2.

Serena je pokazala zašto je najbolja teniserka na svetu. Srpkinja je izgubila gem bez osvojenog poena i bez jakog otpora, semafor je pokazivao 1:4 u korist domaće takmičarke.

Bez ikakve inicijative u svom servis-gemu, Ana je dozvolila novi brejk, i time pružila priliku Sereni da dođe do trijumfa, svog prvog, u finalu turnira u Sinsinatiju, a 62. trofeja u karijeri.