Veliki Dinamo iz Zagreba!

> 21:41

Fudbaleri Dinama iz Zagreba pobedili su Benfiku u prvom meču osmine finala Lige Evrope rezultatom 1:0.

Povratak Mesija među "Gaučose"

Dinamo je došao do pobede na domaćem terenu, stadionu "Maksimir", te napravio dobar rezultat pred revanš meč u Lisabonu.

U prvom poluvremenu na terenu se videla samo jedna ekipa, ona iz Zagreba. Dinamo je napadao, stvarao prilike, ali nije uspevao da dođe do preko potrebnog gola.

U 38. minutu desio se sporan detalj, u kojem je defanzivac Benfike oborio Danija Olma u kaznenom prostoru, a sudija Majkl Oliver je pokazao na belu tačku.

Jedanaesterac je realizovao Bruno Petković, pa je domaćin otišao na odmor vidno zadovoljan.

Posle dosta dinamičnog prvog poluvremena, usledilo je dosta nezanimljivije drugo. Benfika je držala loptu u svom posedu, ali nije uspevala da dođe do prilika, dok je Dinamo na drugoj strani zadovoljno čuvao prednost.

Izabranici Renea Pomsa su pravili pametne faulove i pokušavali da umrtve ritam utakmice, što im je i uspevalo, te na kraju uspeli da privedu meč kraju.

Fudbaleri Arsenala neočekivano su poraženi od Rena, rezultatom 3:1.

Engleski predstavnik je na teren Roažon parka izašao u najjačem sastavu, ali je svojim glupim i nespretnim reakcijama zasluženo poražen otišao nazad u London.

Arsenal je poveo, prema očekivanjima, već u četvrtom minutu preko Aleksa Ivobija, koji je prilikom svog šuta imao dosta sreće, te poslao loptu iza leđa golmana Rena.

Sve je išlo dobro po Arsenal, sve do 41. minuta. Defanzivac "tobdžija" Sokratis Papastatopulos je neoprezno reagovao i povukao protivnika za leđa tik ispre kaznenog prostora svoje ekipe, dobio žuti karton i otišao na ranije tuširanje.

Ren je to iskoristio i samo minut kasnije došao do izjednačujućeg gola preko Burigoa i sa igračem više krenuo u napad u drugom poluvremenu.

Katastrofa londonskog tima se nastavila u drugih 45 minuta. Ren je pametno koristio prednost igrača više, a u 65. minutu je, neočekivano, došao do gola.

Tada je tragičar bio defanzivac Naćo Monreal, koji je evrogolom poslao loptu u svoju mrežu i pognute glave završio na travi.

Da stvar bude gora po domaće, i da im oteža posao u revanšu na Emiratima, Ren je povećao prednsot u finišu. Sar je postavio konačnih 3:1 u 88. minutu.

Sevilja je takođe kiksnula i nije uspela da savlada Spartu iz Praga u Andaluziji. Česi su odoleli i remizirali, 2:2.

Domaći su dva puta vodili, prvo preko Ben Jedera u prvom, a zatim preko El Hadadija u 28. minutu. Goleadu u prvom poluvremenu kompletirali su gosti golovima preko Štoka u 25. i Krala u 39. minutu.

Kako to obično biva, posle veoma interesantnog prvog poluvremena videli smo dosta nezanimljivije drugo poluvreme u kojem nije pao ni jedan gol, na zadovoljstvo gostiju koji imaju dobar rezultat pred revanš u Pragu.

Još jedno iznenađenje, doduđe ne toliko veliko kao ostala, videli smo u Sank Peterburgu, gde je Zenit Branislava Ivanovića poražen od Viljareala sa ubedljivih 3:1.

"Žuta podmornica" je povela u 33. minutu preko Ibore, ali je slavlje na tribinama Gasprom arene doneo Azmun dva minuta kasnije.

Ipak, Zenit je bio totalno nadigran u drugom poluvremenu meča. Moreno je pogodio u 64, a na konačnih 3:1 za goste postavio Morlanes u 71. minutu.

Oporavio se od povrede, proveo deset minuta na terenu i završio sezonu!