Halid Esa junak Al Aina - tim iz Ujedinjenih Arapskih Emirata u finalu!

> 20:23

Al Ain je nakon izvođenja jedanaesteraca savladao River Plejt i plasirao se u finale Svetskog klupskog prvenstva.

Budućnost se ponovo zaledila na gostovanju, ovoga puta -38 u Istanbulu!

Tim Zorana Mamića je slavio nakon izvođenja penala sa 5:4, dok je posle regularnih 90 minuta, kasnije i dva produžetka bilo 2:2.

Markus Berg je doveo Al Ain u vođstvo u 3. minutu. Međutim, u roku od pet minuta, Bore je svoj tim doveo do velikog preokreta. Prvo je postigao gol u 11. da bi preokret usledio u 16. minutu.

Kajo je u 51. minutu doveo do izjednačenja.

Imao je Al Ain više prilika do kraja utakmica međutim, rezultat se nije menjao pa smo došli do penala.

Pogađali su redom, Kajo, Skoko, Šiotani, Kintero, Al Ahbabi, Prato, Abdulrahman, Bore i Jaslam. Da bi odlučujući penal za River Plejt promašio Enco Perez.

Al Ain se plasirao u finale i čeka pobednika duela Real Madrid - Kašima. Taj meč je na programu sutra od 17:30.