Budućnost se ponovo zaledila na gostovanju, ovoga puta -38 u Istanbulu!

> 20:10

Košarkaši Budućnost možda mogu da skinu skalp velikanima u Morači ali kada odu na gostovanje dožive veliki potop, -38.

PSŽ prošlost, Barselona budućnost?

Budućnost je u Istanbulu izgubio od Anadolu Efesa sa 106:68.

Od starta utakmice, tim Aleksandra Džikića je bio u velikom minusu. U nekoliko navrata su uspevali da dođu na četiri, pet ili šest poena zaostatka ali je to bio slučaj samo u prvom poluvremenu.

Domaći su drugi deo utakmice otvorili furiozno.

Razlika je rasla i nakon serije od 22:0, Efes je sa 59:53, otišao na nedostižnih 81:53. Gosti do kraja utakmice nisu imali odgovora pa se samo čekao kraj utakmice.

Efes je predvodio Rodrig Buboa sa 22 poena. Pratili su ga Brok Motum sa 17, Kruno Simon sa 15, Moerman sa 13. Micić je za 23 minuta na parketu, ubacio 7 poena i dodao 5 asistencija.

Na drugoj strani, Erl Klark je ubacio 21 poen. Dvocifreni su bili još Koti Klark sa 12 i Edvin Džekson sa 11 poena.

Budućnost je pretposlednja sa 3 pobede i 10 poraza, dok je Efes četvrti sa 9 pobeda i 4 poraza.