Ekipa Zemuna još jednom pokazala da im je mesto u višem rangu, deklasirali su IMT u gostima - 0:5! Srem poražen od strane Žarkova u Jakovu, dok su Obrenovčani sjajnom igrom pobedili Sopot rezultatom 2:0.

SRPSKA LIGA - BEOGRAD: Zemun nastavlja da rešeta, Srem poražen kod kuće, Radnički beži sa dna

> 11:26

Srem Jakovo - IMR 1:2 (0:0)

Sve je stalo u drugo poluvreme, gosti su već na samom startu druge deonice meča poveli preko Lazića, posle "viška" i lepog pasa Janjića, koji je samo deset minuta kasnije duplirao vođstvo Rakovice. Tek tada se probudio Srem koji je u svojim redovima imao raspoloženog napadača, hitronogog Vladimira Kresojevića, što ipak nije bilo dovoljno da izbori remi pred svojom publikom.

Kresojević je u 61. minutu, uz pomoć vetra i loše procene golmana Rakovice Ćirkovića, vratio nadu Jakovčanima da mogu do boda, pa čak i preokreta, ali u 75. minutu nije iskoristio "zicer". Ni nešto kasnije, kada je Jovanović uputio dubinski centaršut sa leve strane koji je, nošen jakim vetrom, posle druge greške na meču golmana gostiju Ćirkovića, završila u mreži.

Turbina - GSP Polet 1:1 (1:1)

Nastavljena je prolećna rasprodaja bodova u Vreocima. Turbosi nisu uspeli da stignu do pobede u meču sa "saobraćajcima" sa Dorćola. Domaćin je poveo posle prodora Đuketića i centaršuta u kazneni prostor gostiju, na pravom mestu Dušan Kanjevac koji je sa nekih jedanaest metara savladao solidnog Stankovića.

Samo sedam minuta kasnije, postavljen je i konačan rezultat susreta. Prekid igre i slobodan udarac majstorski izvodi Stamenković, koji šutem pored živog zida pogađa mrežu Turbine. Posle pauze, pokušao je domaćin da učini nešto više, međutim nedostatak koncentracije u samoj završnici dobrih akcija Gospavića i Stevančevića sprečili su Turbinu da dođe do tri boda.

Radnički Obrenovac - Sopot 2:0 (0:0)

"Vukovi" sa Kosmaja su "ulovljeni" na vašarištu i moraju biti zadovoljni što su napustili Obrenovac sa samo dva gola u mreži.

U nastavku rani gol kapitena Todića pokrenuo je crvene i otvorio plave. Loptu nabačenu iz kornera, Todić je primio na grudi, prevario najbližeg čuvara i pogodio mrežu. Samo što je ušao u igru, iskusni Radojčić je ukrao loptu neopreznim defanzivcima Sopota i pored istrčalog vratara gostiju poslao je u suprotan ugao.

Budućnost Dobanovci - Žarkovo 2:0 (1:0)

Druga pobeda u nizu Dobanovčana, tako da se sada ovoj ekipi smeši opstanak u Srpskoj ligi. Na ovoj utakmici, konačno je proradila navala Budućnosti koju je predvodio iskusni Morača, koji je na ovoj utakmici postigao dva pogotka. Prvi pogodak postignut je u 37. minutu, kada je Vladisavljević pobegao preko leve strane, zavrnuo loptu u peterac gostiju, na koju je natrčao Morača i kako samo on to zna, poturio nogu i postigao pogodak. Drugi pogodak postigao je takođe Morača, nakod greške odbrane Žarkova.