Poraz Srbije na startu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj, poraženi smo u Splitu od domaćina.

Hrvatska ipak prejaka za Orlove - Ostaju dueli sa Šveđanima i Islandom!

> 22:07

Poraz naše reprezentacije na startu Evropskog prvenstva od jednog od glavnih favorita i domaćina, reprezentacije Hrvatske.

Hrvati su bili bolji danas, zasluženo su slavili u dvorani "Spaladium arena", na kraju je bilo 32:22 (14:9).

Veoma jake odbrane na startu, nismo videli gol sve do greške Žarka Šešuma u polukontri, Hrvati su prekinuli naš napad i poveli sa 1:0, a vrlo brzo je i Vori pogodio iz kontre za 2:0.

Naši su na startu izgledali zbunjeno pred velikim brojem navijača, ali smo se probudili golom Žarka Šešuma sa 9 metara.

Brzo je Zelenović sjajnim udarcem savladao Alilovića za 2:2, ali je u sledećem napadu dobio isključenje, što su Hrvati iskoristili i došli do 4:2.

Tek što su naši igrali minut sa istim brojem igrača na terenu, Hrvati stižu do novog igrača više, pa su poveli sa 6:3 i 7:4 nakon što su golove postizali Cindrić, Nenadić i Stepančić.

Zelenović je svojim pogotkom doveo našu reprezentaciju koja je igrala sa igračem više do 8:7, imao je naš bek 3/3 realizaciju u tom trenutku, bio je najraspoloženiji u našem timu. Ipak, na drugoj strani Štrlek pogađa, Hrvati su ponovo imali dva gola prednosti.

Naši nisu imali previše rešenja u napadu, često smo videli podignutu ruku nemačkih sudija usled opasnosti od pasivnog napada, ali smo nekako uspevali da održavamo zaostatak za Hrvatima.

Duvnjak je izašao iz igre i napad Hrvata nije bio toliko opasan kao sa njim, Srbija je ponovo stigla do -1 nakon dva gola Markovića, jedan iz sedmerca, drugi nakon kontre.

Svaku grešku reprezentacije Srbije u napadu Štrlek je koristio, povećao je prednost na 11:9, iako smo imali napad za izjednačenje, a nakon nove greške Šešuma, Stepančić pogađa za 12:9.

Marsenić je morao dva minuta na klupu nakon ne toliko grubog faula, Karadžić je postigao gol za 13:9, a Stepančić je pogodio u poslednjoj sekundi za 14:9.
Nenadić je držao našu reprezentaciju na propusnoj udaljenosti, Hrvati su na startu drugog poluvremena rešili da prelome meč, posebno omaleni Cindrić i Stepančić koji su povećali prednost do 17:11 u 35. minutu.

Reklo bi se da su naši golmani imali veoma loš dan danas, Cupara nije bio na nivou u prvom poluvremenu, dok je Ivanišević pokušao da nadoknadi sve to u drugom delu, ali mu nije polazilo za rukom i nogom.

Musa je pogodio za 19:12, izgledalo je sve to veoma jednostavno, izgledalo je kao da smo u bezizlaznoj situaciji.

Ilić i Nenadić su vezali dva gola, Cupara je promašio nakon toga prazan gol, mogli smo ponovo da stignemo na -4, ovoga puta sa igračem više...
Nakon gola Horvata, Beljanski takođe promašuje prazan gol, ruke su zadrhtale našem reprezentativcima u ključnim trenucima ovog duela. Morali smo individualnim akcijama Šešuma i Nenadića da probijemo hrvatsku odbranu, često su uspevali da iznude i sedmerac naši bekovi, ali je sve to bilo malo da bi se stigla prednost Hrvatske.

Kopljar postiže prvi gol na ovom meču kada je Hrvatska imala igrača više nakon isključenja Marsenića, drugog na ovom meču, poveli su sa 22:16, bili su daleko bliži pobedi u tom trenutku, da bi na drugoj strani Petar Nenadić svojim individualnim kvalitetom pokazao da je možda trenutno u najboljoj formi među reprezentativcima Srbije.

Igralo se gol za gol od 40. do 50. minuta, a u poslednjih 8 minuta naši su ušli uz zaostatak od 6 golova, ali nakon golova Horvata i Mihića za 29:21 rekli bismo da je sve bilo rešeno.

Naša reprezentacija mora da se okrene narednim mečevima protiv Švedske i Islanda, biće tu velika borba za prve tri pozicije u grupi i plasman u narednu fazu.

Najbitnije što se desilo do kraja jeste povreda Domagoja Duvnjaka, izgleda da je veoma ozbiljno i pitanje je da li će hrvatski as nastaviti ovo Evropsko prvenstvo.

Karačić je dokrajčio Srbiju, bilo je i +9, tada je sve stalo i Hrvati su mogli da počnu sa slavljem u prepunoj dvorani u Splitu.

Štrlek i Stepančić su imali po 6 golova, Horvat i Cindrić po 4 ali i perfektan šut. Kod naše reprezentacije Nenadić 6, Zelenović 5 uz perfektan šut.