Vozač Mercedesa Niko Rozberg pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Brazila.

ROZBERGOVA PIROVA POBEDA: Nemac prvi na Interlagosu, ali je šampanjac odavno otvoren !

> 23:21

Nemac je danas bio najbrži i to na drugoj trci uzastopno, petoj u sezoni, a 13. u karijeri.

Rozberg je trku na stazi Interlagos završio za sat, 31 minut, devet sekundi i 90 hiljaditih delova sekunde. On je krenuo sa pol pozicije i bez problema je sačuvao prvo mesto do kraja.

Njegov klupski kolega i novi svetski šampion Luis Hamilton, zauzeo je drugo mesto sa nešto više od sedam sekundi zaostatka, a treći je bio vozač Ferarija Sebastijan Fetel sa više od 14 sekundi zaostatka.

Četvrti kroz cilj prošao je Kimi Raikonen iz Ferarija, peti je bio Valteri Botas iz Vilijamsa, a šesto mesto zauzeo je vozač Fors Indije Niko Hilkenberg.

Bodove su još osvojili Danil Kvjat iz Red Bula, Felipe Masa iz Vilijamsa, vozač Lotusa Roman Grožan i Maks Verštapen iz ekipe Toro Roso.

Poslednja trka u šampionatu voziće se 29. novembra za Veliku nagradu Abu Dabija.

BURA U REALU: Ronaldo postavio ultimatum klubu – ili on ili ja!

EVO NOVOG ROBERTA KARLOSA: Opalio iz slobodnjaka sa pola terena, ubio pauka i pocepao mrežu! (VIDEO)

MAJSTOR OSTAJE MAJSTOR: Evo kako se Ronaldinjo poigravao na Old Trafordu! (VIDEO)