Španija je u meču za treće mesto nadigrala Australiju

BRONZA SA POLA KOŠA RAZLIKE: Evo ko će se naći na pobedničkom postolju sa Srbima i Amerikancima!

> 18:45

Reprezentacija koja će se naći na pobedničkom postolju sa Srbijom i Sjedinjenim Amričkom Državama je Španija.

Špancima je ovo treća olimpjska medalja u košarci, Australija će na svoju prvu morati da čeka još neko vreme.

'Crvena Furija' je za nijasnu bolje od rivala ušla u meč i na prvi 'mali odmor' otišla sa šest poena viška. U drugom kvartalu su puleni Serđa Skariola stekli dovcifreno vođstvo, najveće je bilo +12 (40:28), ali je u samom finišu ovog perioda usledila serija 'Bumersa' od 10:0 pa na poluvremenu Španci imaju samo koš prednosti.

U trećem kvartalu se igra koš za koš, napad je i kod jednih i kod drugih funckionisao dosta bolje od odbrane, a na ulazu u odlučujućih deset minuta Španci su vodili tri razlike.

Nastavilo se u istom ritmu i u poslednjoj deonici, rezultatska klackalica, ekipe su se smenjivale u vođstvu do samog kraja, epilog drame je da su Španci su imali više, sreće, iskustva i naklonosti sudija.

Još sporta:

OVO KIDA DUŠU: Pogledajte najlepšu srpsku fotografiju sa Olimpijade! (FOTO)

ŠOK U KUPU NEMAČKE: Trećeligaš izbacio višestrukog osvajača već u prvom kolu! (VIDEO)

OVOME SE NIKO NIJE NADAO: Nejmar šokirao Brazilce posle osvajanja OI!

ONA JE BOMBA! Pogledajte kakva lepotica bodri Zvezdinog novajliju!